Producenci

Kosmetyki mineralne dystrybutor

 

 

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Jaka jest różnica między kosmetykami mineralnymi a tradycyjnymi podkładami

 

Kosmetyki mineralne nie zawierają szkodliwych i potencjalnie drażniących składników:

  • konserwantów i parabenów
  • olejów mineralnych i produktów ropopochodnych
  • sztucznych aromatów i substancji zapachowych
  • alkoholu
  • barwników spożywczych i kosmetycznych
  • produktów pochodzenia zwierzęcego
  • tlenochlorku bizmutu
  • talku
  • nanocząsteczek – nasza firma nie stosuje w swoich produktach nanocząsteczek.

Czytając skład jakiegokolwiek popularnego podkładu lub pudru, często natykamy się na bardzo długą listę składników, których nazw nie znamy i praktycznie nie mamy pojęcia, jak one działają na naszą skórę. Większość z tych składników to substancje ropopochodne. Inne składniki, takie jak talk czy oleje mineralne w dłuższej perspektywie są szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla zdrowia. Pozostałe składniki, takie jak substancje zapachowe, olejki i barwniki, mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę i wpływać na ogólne pogorszenie kondycji naszej cery. W dzisiejszych czasach oraz więcej kobiet ma problemy z doborem kosmetyków, ponieważ wiele składników je uczula czy podrażnia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków o minimalnej ilości bezpiecznych składników. 

Sypkie kosmetyki mineralne zawierają jedynie minerały, które są produktami chemicznie obojętnymi. Minerały nie wchodzą w reakcję i nie powodują podrażnień wrażliwej lub trądzikowej cery. Wszystkie minerały używane przez naszą firmę są certyfikowane i zatwierdzone do użytku przez amerykanską agencję rzadową FDA (U.S. Food and Drug Administration). Nie zawierają syntetycznych barwników spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych oraz barwników lakowych.

 

 

Pytanie: Czy kosmetyki mineralne zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV?

Nasze produkty zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które są naturalnymi barierami chroniącymi skórę przed skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego. Dzięki nim można osiągnąć podstawową ochronę UVA i UVB na poziomie przynajmniej SPF 15. Przy dużej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, szczególnie w sezonie letnim,  zaleca się stosowanie dodatkowych preparatów z wysokimi filtrami UV.

 

 

Pytanie: Czy kosmetyki mineralne nadają się do cery dojrzałej?

Makijaż mineralny jest jak najbardziej odpowiedni do cery dojrzałej – nie wysusza skóry i nie osadza się w głębszych zmarszczkach. Ponadto ma właściwości rozpraszające światło, co pozwala dodatkowo zminimalizować widoczność bruzd i zmarszczek. Jeśli jesteś osobą o cerze suchej lub ze skłonnością do przesuszania się, przed nałożeniem makijażu mineralnego zastosuj krem nawilżający.

 

 

Pytanie: Jakie krycie i konsystencje mają podkłady mineralne? W jaki sposób aplikuje się je najlepiej?

Nasze podkłady mineralne zapewniają średnie krycie i matowe wykończenie. Mogą być aplikowane na wiele sposobów, co pozwoli Ci uzyskać pożądane krycie. Różne akcesoria oraz techniki zapewnią inne rezultaty. Aby uzyskać lekkie krycie, wystarczy lekko oprószyć twarz podkładem mineralnym Earthnicity używając pędzla do pudru. Średnie krycie zapewni nam użycie pędzla kabuki. Pełne krycie uzyskasz aplikując podkład welurowym puszkiem lub gąbeczką.

 

 

Pytanie: Jak trwały jest makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi?

Makijaż wykonany kosmetykami Earthnicity Minerals jest bardzo trwały -  nie wymaga ciągłych poprawek w ciągu dnia. Kosmetyki polecane są kobietom, które nie mają ani czasu, ani ochoty na ciągłe zaglądanie w lusterko i korygowania niedoskonałości. Dodatkowym atutem jest to, że makijaż mineralny jest  wodoodporny – nie rozmaże się nawet, gdy się spocisz. Jest idealny w warunkach dużej wilgotności lub gdy ćwiczysz na siłowni! Po ćwiczeniach po prostu osusz twarz ręcznikiem. Nawet w deszczu makijaż pozostaje w stanie nienaruszonym! Co najważniejsze, pomimo swojej wytrzymałości, po całym dniu łatwo go zmyć delikatnym płynem do demakijażu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl