Producenci

Kosmetyki mineralne dystrybutor

 

 

Skąd wzięły się kosmetyki mineralne? 2

Patrząc na historię kosmetyków mineralnych, wydawałoby się, że są one stosunkowo czymś nowym. Nic bardziej mylnego! Bardzo wiele kultur już wieki temu stosowały pokruszone minerały do zabarwiania skóry w celach rytualnych, do kamuflażu oraz dekoracyjnie. Najlepszym tego przykładem jest egipska królowa Kleopatra, która minerałów używała do malowania oczu! Bez wątpienia kosmetyki mineralne towarzyszyły od chwili, gdy ten zechciał po prostu swój wygląd poprawić.

Jeśli chodzi o komercyjne minerały w formie, jaką znamy obecnie, to ich początek możemy Dianie Ranger, która w latach siedemdziesiątych XX wieku zaczęła importować egipski kajal i mieszać go z innymi składnikami pochodzenia naturalnego. Pierwsza marka czystych kosmetyków mineralnych Bare Escentuals powstała w roku 1976 w USA. W latach siedemdziesiątych po raz 1 obowiązkowo nakazano umieszczać na etykiecie składniki. Wcześniej było to nieobowiązkowe. Pojawiły się również badania na syntetycznych kosmetykach, które zaskoczyły wiele osób, które wcześniej nie zdawały sobie sprawy, że nakładały na swoje twarze szkodliwe substancje.Makijażu mineralnego początkowo używały osoby, które nie mogły nakładać na twarz kosmetyków tradycyjnych przez uczulenie na nie, problemy ze skórą i po operacjach plastycznych, które również w tym okresie zaczynały nabierać popularności. Zainteresowanie operacjami plastycznymi było szczególnie duże wśród kobiet z show-biznesu. Również wiele z kobiet zaczęło u siebie zauważać nadwrażliwość skórną, dlatego zaczęły wybierać kosmetyki mineralne. Kosmetyki mineralne zaczęły zmniejszać swoje zapotrzebowanie w połowie lat 80, gdzie wrócił popyt na popularniejsze marki tradycyjnych kosmetyków, produkowane maszynowo. Na szczęście pod koniec lat 90 na zachodzie kosmetyki mineralne znów nabrały popularności. Zaczęto interesować się negatywnymi skutkami przemysłu i ochroną środowiska, produktami pochodzenia naturalnego i również kosmetykami mineralnymi! W Polsce zainteresowanie kosmetykami mineralnymi jest coraz większe. Duże powodzenie wśród marek na naszym rodzimym rynku mają między innymi marki takie jak Earthnicity Minerals, które sprzedają kosmetyki najwyższej jakości!

Komentarze do wpisu (2)

27 sierpnia 2018

Kosmetyki Earthnicity Minerals są najlepszymi minerałami! Miałam już kilku innych marek dostępnych w Polsce jednak żadne nie są tak świetnej jakości i nie wyglądają tak dobrze na skórze jak właśnie Earthnicity!

29 stycznia 2019

Ciekawy artykuł! Nawet nie wiedziałam, że aż tak długa jest historia kosmetyków mineralnych! Osobiście używam właśnie earthnicity i jestem super zadowolona

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl