" "

Producenci
Promocje
Arkada's 08 OIL płyn do skóry + Arkada's Serum TC16 + GRATIS tarka do stóp
Arkada's 08 OIL płyn do skóry + Arkada's Serum TC16 + GRATIS tarka do stóp

169,00 zł

Cena regularna: 179,00 zł

Najniższa cena: 179,00 zł
szt.
Zestaw Earthnicity Podkład Mineralny 9 g + PĘDZEL KABUKI
Zestaw Earthnicity Podkład Mineralny 9 g + PĘDZEL KABUKI

169,99 zł

Cena regularna: 177,99 zł

Najniższa cena: 177,99 zł
szt.
Zestaw 3 gabinetowych masek łagodząco/ rozjaśniających
Zestaw 3 gabinetowych masek łagodząco/ rozjaśniających

79,00 zł

Cena regularna: 84,00 zł

Najniższa cena: 84,00 zł
szt.
Olej opuncji figowej 20 ml w zestawie z serum Anti-Age 20 ml i hydrolat różany 50 ml
Olej opuncji figowej 20 ml w zestawie z serum Anti-Age 20 ml i hydrolat różany 50 ml

229,00 zł

Cena regularna: 239,99 zł

Najniższa cena: 239,99 zł
szt.
Olej opuncji figowej 30 ml w zestawie z Serum Anti-Age 30 ml, kwas hialuronowy + GRATIS woda różana 100 ml
Olej opuncji figowej 30 ml w zestawie z Serum Anti-Age 30 ml, kwas hialuronowy + GRATIS woda różana 100 ml

319,99 zł

Cena regularna: 359,97 zł

Najniższa cena: 359,97 zł
szt.
Odmładzający zestaw OLEJ Z OPUNCJI + KWAS HIALURONOWY!  2 X 30 ml
Odmładzający zestaw OLEJ Z OPUNCJI + KWAS HIALURONOWY! 2 X 30 ml

165,00 zł

Cena regularna: 174,99 zł

Najniższa cena: 174,99 zł
szt.
Serum anti-age z opuncją 20 ml + kwas hialuronowy w żelu 30 ml
Serum anti-age z opuncją 20 ml + kwas hialuronowy w żelu 30 ml

133,00 zł

Cena regularna: 140,00 zł

Najniższa cena: 140,00 zł
szt.
Zestaw peeling cukrowy z lawą  + antycellulitowy balsam do ciała + maska w płacie GRATIS
Zestaw peeling cukrowy z lawą + antycellulitowy balsam do ciała + maska w płacie GRATIS

132,00 zł

Cena regularna: 156,50 zł

Najniższa cena: 156,50 zł
szt.
100% naturalny olejek z Opuncji Figowej - 30 ml EcoCert Bio Agadir
100% naturalny olejek z Opuncji Figowej - 30 ml EcoCert Bio Agadir

139,99 zł

Cena regularna: 159,99 zł

Najniższa cena: 159,99 zł
szt.
10 sztuk Listek ścierny ON-THE-GO BONJOUR do stóp delikatny pedicure na sucho
10 sztuk Listek ścierny ON-THE-GO BONJOUR do stóp delikatny pedicure na sucho

59,00 zł

Cena regularna: 80,00 zł

Najniższa cena: 80,00 zł
szt.
 Olej Z Nasion Opuncji Figowej na zmarszczki  30 ml EcoCert Bio Agadir opuncja figowa
Olej Z Nasion Opuncji Figowej na zmarszczki 30 ml EcoCert Bio Agadir opuncja figowa

139,99 zł

Cena regularna: 159,99 zł

Najniższa cena: 159,99 zł
szt.
Sensum Mare Zestaw ALGOLIGHT krem 50 ml + serum  35 ml!
Sensum Mare Zestaw ALGOLIGHT krem 50 ml + serum 35 ml!

302,10 zł

Cena regularna: 318,00 zł

Najniższa cena: 286,20 zł
szt.

Kosmetyki mineralne dystrybutor

 

 

Eko trendy w kosmetyce w 2023 roku!

1
Eko trendy w kosmetyce w 2023 roku!

Z każdym rokiem kryzys klimatyczny staje się coraz bardziej widoczny. I bez względu na to, jak małe mogą się wydawać w obliczu herkulesowych wyzwań, przed którymi stoimy jako społeczeństwo, nasze indywidualne wybory mają znaczenie.

W tym duchu jednym z filarów do rozważenia jest rutyna zakupowa. Mówiąc dokładniej, co kupujesz, jak często to kupujesz i czy po zakończeniu użytkowania trafia na wysypisko śmieci. Dzieje się tak dlatego, że przemysł kosmetyczny jest jednym z największych trucicieli na świecie.

Według badań naukowcy obliczyli, że tylko w 2018 roku na całym świecie sprzedano 152,1 miliarda sztuk opakowań kosmetyków i środków higieny osobistej, z których większość nigdy nie zostanie poddana recyklingowi.

Ekotrendy — od kiedy są w modzie?

Chociaż zmiany mogą być zniechęcające bądź pewna, że bycie świadomym ekologicznie konsumentem i pasja do pielęgnacji urody nie wykluczają się wzajemnie.

Wielu ludzi uważa, że muszą zrezygnować ze swojego stylu życia, aby być świadomym i dbającym o środowisko człowiekiem, ale tak naprawdę sprowadza się to do znalezienia lepszych alternatyw.

Nie ma czasu na czekanie ani marnowanie czasu, ponieważ alarm dotyczący zmian klimatu „dzwoni na najwyższych obrotach” apelują naukowcy. Ludzie nastawieni na zrównoważony rozwój mieli kiedyś dłuższy horyzont czasowy, ale zmiany klimatu, produkcja toksycznych chemikaliów i globalny kryzys odpadowy gwałtownie przyspieszyły, więc ochrona przyszłości jest pilnym zadaniem!

Dbaj o środowisko naturalne — zero waste i brak plastiku

Często we wszystkim, czego podejmują się nowi ludzie, pojawia się ten impet, ale zwłaszcza w zmianie na zrównoważone życie, że aby zrobić to dobrze. I tutaj pojawia się myśl, że trzeba pozbyć się ze swojego życia wszystkich starych, złych, plastikowych rzeczy i kupić wszystko nowe ekologiczne. To po prostu nieprawda!

Mówiąc najprościej, pierwszym krokiem do uczynienia swojej pielęgnacji bardziej przyjazną dla środowiska jest po pierwsze zużycie wszystkiego, co masz do tej pory. Jeśli jest coś, czego nie możesz wykorzystać, to daj temu drugie życie.

Sposób, w jaki usuwamy przedmioty, które przestały być dla nas przydatne, jest tak samo ważny, jak sposób i to, co nabywamy nowe. Jeśli coś nie jest w twoim kolorze lub nie działa na ciebie, rozważ sprzedaż tego lub daj te rzeczy czy kosmetyki komuś znajomemu, który uwielbia eksperymentować z nowymi produktami.

Poruszając się po przesyconym rynku kosmetyków i środków higieny osobistej, opakowanie powinno być Twoim pierwszym obszarem zainteresowania.

To, czego chcesz szukać, to coś, co ma opakowania łatwe do recyklingu, wielokrotnego napełniania lub wielokrotnego użytku, lub jeszcze lepiej, bez opakowania. Jeśli chodzi o alternatywy dla tworzyw sztucznych, zwykle szuka się bardziej zrównoważonych i łatwych do recyklingu naturalnych materiałów, takich jak aluminium, bambus czy też szkło.

Kosmetyki — mniej znaczy więcej

Aby spojrzeć na odpady kosmetyczne i konsumpcję z innej perspektywy, warto zadać sobie pytanie, kiedy ostatnio zużyłaś szminkę? Uwielbiamy mieć różnorodne produkty do makijażu, ale rzadko trafiamy na te właściwe.

Najlepszą rzeczą, jaką każdy może zrobić, jest wykorzystanie tego, co mamy, zanim kupimy cokolwiek innego, ekologicznego lub nie. Gdy już wykorzystasz ten produkt, naprawdę zastanów się, w jaki sposób zamiennik tego kosmetyku może być bardziej ekologiczny.

Innym sposobem na świadomą konsumpcję jest wybór produktów o podwójnym działaniu. Warto szukać produktów, które można wykorzystać do więcej niż jednego celu. Na przykład różu, który można również nałożyć na usta.

Jednym z głównych obszarów, w których należy się ograniczyć, są produkty jednorazowego użytku. Chusteczki do makijażu są używane tylko przez kilka minut i nie można ich poddać recyklingowi. Jako śmieci trafiają na wysypisko lub do spalarni, a zbyt często śmieci kończą jako zanieczyszczenie środowiska.

Zamiast tego zachęca się konsumentów kosmetyków do pomijania przedmiotów, których nie potrzebują, i do wspierania marek, które dokładają wszelkich starań, aby wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu i projektować inteligentniejsze towary i opakowania.

Im mniej przedmiotów potrzebujemy, tym mniej przedmiotów musimy poddać recyklingowi lub wyrzucić, a sprzyja naszej planecie i sprawia, że zwierzęta szczególnie te z wody, nie będą narażane na nasze śmieci.

Topowe kosmetyki pielęgnacyjne i makijażowe

Trendem może stać się mniej produktów do pielęgnacji skóry i kosmetyków do makijażu. Ciężkie, matowe podkłady pod makijaż już nie są w łaskach. Zamiast tego stosuje się koloryzujące kremy nawilżające oraz kosmetyki mineralne ze względu na trend na minimalny makijaż.

Ludzie są tak świadomi własnego zdrowia i dobrego samopoczucia z powodu sytuacji, jaką spowodowała pandemia. Świadomość ta jest nadal odczuwalna również w ekotrendach kosmetycznych, ponieważ wzrosło zapotrzebowanie na kosmetyki przyjazne dla środowiska.

Zielone kosmetyki odnoszą się do produktów kosmetycznych, które są pozyskiwane, produkowane i pakowane w sposób etyczny i zrównoważony, przyjazny dla planety. Innymi słowy, produkty przyjazne dla środowiska to takie, które w żaden sposób nie szkodzą środowisku. Nie szkodzą również skórze i włosom.

W pielęgnacji skóry pojawiło się kilka nowych modnych słów, takich jak serum i olejki do twarzy, które wpłyną na przyszłe ekotrendy. Być może zastanawiasz się, czym dokładnie jest serum?

Serum nie tylko nawilża skórę, ale jest przeznaczone do wielu innych funkcji, takich jak opóźnianie procesów starzenia, usuwanie przebarwień lub plam, rozjaśnianie, poprawa tekstury skóry i jej ochrona. Tworzy warstwę ochronną i może również rozwiązywać określone problemy, takie jak dostarczanie określonych składników do głębszych warstw skóry. Wśród tych składników są między innymi witaminy, minerały, przeciwutleniacze itp. Składniki aktywne w serum są bardziej skoncentrowane i przenikają do głębszych warstw skóry. Serum wielozadaniowe to prawdziwy hit 2023 roku.

Doskonałym wyborem przy szukaniu producentów serum będzie sięgnięcie po nawilżające i ujędrniające serum Anti-Age marki Bio Agadir. Skoncentrowane serum olejowe, w którym zawarta jest formuła przeciwzmarszczkowa i napinająca skórę. Właściwości rozjaśniające, nawilżające, wygładzające, uelastyczniające skórę oraz liftingujące zawdzięczamy niezwykle unikalnemu i bogatemu w składniki odżywcze składowi serum, w którym znajdują się: olej z nasion z opuncji figowej, mleczko pszczele, miód, olej arganowy, olej z pestek winogron, olej jojoba, olej z nasion ogórecznika, olej z wiesiołka, olej z owoców róży rdzawej i olej z kwiatów geranium!

Podobnie olejki do twarzy. Olej sam w sobie nie nawilża skóry, ale pomaga jej lepiej zatrzymywać wilgoć. Olejki do twarzy pomagają osobom z uporczywie suchą, odwodnioną skórą, zmiękczając ją i zapobiegając utracie wilgoci. Szczególnie warto tutaj podkreślić działanie oleju z opuncji figowej. Dzięki jego zastosowaniu skóra jest miękka i gładka w dotyku.

W rzeczywistości oleje mają też inne właściwości, w tym właściwości lecznicze, które pomagają przywrócić i utrzymać zdrową, nieskazitelną skórę. Olejek arganowy i olejek z opuncji figowej to najbardziej popularne olejki do twarzy w 2023 roku!

[product id="651, 554, 766"]

Zrównoważone piękno — podsumowanie

Zainteresowanie naturą w zakresie ekologii zyskuje na popularności w ostatnich latach i oczekuje się, że będzie kontynuowane. Trend ten koncentruje się na tworzeniu produktów wytwarzanych ze zrównoważonych, odnawialnych zasobów, takich jak składniki pochodzenia roślinnego i opakowania biodegradowalne z myślą o naturalnych zasobach takich jak wody słodkie. Ten trend jest korzystny dla środowiska i wielu klientów szuka go podczas zakupów produktów kosmetycznych.

Komentarze do wpisu (1)

20 czerwca 2023

No to prawda ja się rzeczywiście zawsze zastanawiam przy zakupie i wybieram w szklanych opakowaniach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
" "
Sklep internetowy Shoper.pl