Co warto wiedzieć o wodzie różanej?
Uważa się, że woda różana, wytwarzana przez destylację płatków róż z parą, pochodzi z Iranu. Jest używany od tysięcy lat w produktach kosmetycznych, żywności i napojach! Woda różana właściwości prozdrowotne ma szczególnie dla zdrowia skóry! Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo używać wody różanej? Tutaj czeka na Was przewodnik, czytaj dalej! Jaki skład powinna mieć woda różana? Woda różana powinna składać się wyłącznie z wody otrzymanej podczas destylacji płatków róż parą wodną!
Jak stosować wodę różaną?
Wspomnieliśmy wcześniej, jak woda różana jest wykorzystywana w produktach kosmetycznych ze względu na wiele pozytywnych korzyści, jakie oferuje, zwłaszcza dla skóry! Woda różana zastosowanie ma bardzo szerokie i więcej o nich poniżej:
- Pomaga ukoić podrażnioną i zaczerwienioną skórę:
Woda różana to jeden z produktów pielęgnacyjnych, które warto wybrać, jeśli chcesz uspokoić podrażnioną skórę! Ma silne właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w łagodzeniu egzemy i trądziku różowatego! Ponadto woda różana ma właściwości antybakteryjne, które pomagają wyrównać koloryt cery, zmniejszając zaczerwienienia spowodowane trądzikiem i alergiami.
- Pomaga zapobiegać i leczyć infekcje:
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele naturalnych kuracji stosowanych w leczeniu różnych dolegliwości zawiera wodę różaną? Cóż, odpowiedź brzmi prosto – ona rzeczywiście pomaga! Może zapobiegać i leczyć infekcje!
- Pomaga w gojeniu się ran:
Masz skaleczenie lub oparzenie? Masz bliznę, która się zagoiła, ale pociemniała i po prostu nie znika? Pamiętasz, jak wspomniałam, że ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne? Nałóż trochę wody różanej na ranę i może to przyspieszyć proces gojenia. Co więcej, jeśli masz jakieś blizny po pryszczach, spróbuj użyć wody różanej jako tonera co najmniej 3 razy w tygodniu podczas pielęgnacji skóry. Powinnaś szybko zauważyć pozytywną zmianę!
- Ma właściwości przeciwstarzeniowe:
Olejek różany i płatki róż (a co za tym idzie woda różana) zawierają wiele silnych przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w ochronie naszych komórek. Woda różana ma już właściwości antybakteryjne, a ustaliliśmy, że woda różana jest doskonałą pomocą przeciwstarzeniu! Woda różana pomaga Twojej skórze zachować jędrność i sprężystość znacznie dłużej przy długotrwałym stosowaniu. Często zadawane pytanie to woda różana jak używać do twarzy – odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!
Woda różana do twarzy - jak stosować?
- Woda różana jako toner:
Teraz większość ludzi pomija część tonizującą podczas wykonywania swoich zabiegów pielęgnacyjnych, ale jest powód, dla którego tak naprawdę warto to robić! Tonik usuwa ze skóry resztki tłuszczu i brudu, które mogły zostać pominięte przez środek czyszczący. Dlatego tonik pomaga w dokładnym oczyszczeniu skóry przy jednoczesnym utrzymaniu delikatnej równowagi pH skóry. Podczas gdy większość tonerów dostępnych obecnie na rynku jest wypełniona po brzegi alkoholem i w konsekwencji wysusza skórę, czysta woda różana jest niezwykle delikatna z natury, a także ma właściwości ściągające, które pomagają oczyścić pory. Używaj go regularnie (co najmniej 3 razy w tygodniu), a woda różana uchroni skórę przed nadmiernym tłuszczeniem się i pomoże zapobiegać problemom, takim jak zaskórniki, trądzik i pryszcze.
- Woda różana jako mgiełka do twarzy:
Wszystko, o czym właśnie wspominałam, że woda różana jest doskonałym tonerem, łączy się z jej nieskazitelnymi właściwościami nawilżającymi! Czy jesteś kimś, kto dużo czasu spędza poza domem, zwłaszcza w lecie? Możesz użyć wody różanej jako mgiełki do twarzy, nosić ją w torebce i bum – masz odświeżającą, ale naturalną i uspokajającą mgiełkę do twarzy, którą możesz spryskać twarzą podczas letnich eskapad! Och, bonus, pachnie niebiańsko!
- Woda różana jako środek do demakijażu:
Niektórzy ludzie po prostu nigdy nie mogą znaleźć odpowiedniego środka do demakijażu dla swojej skóry. Nie ma już powodu, aby tolerować podrażniające preparaty do demakijażu – woda różana ma właściwości ściągające, a nałożona obficie na twarz za pomocą wacika może pomóc delikatnie rozpuścić makijaż, mieszając się z olejkami obecnymi na skórze tak jak zwykły produkt do demakijażu.
Woda różana na włosy - jak stosować?
Zbyt często dbamy o nasze włosy, zaniedbując skórę głowy. Wiele osób odrzuca produkty do pielęgnacji skóry głowy jako leczenie przeznaczone głównie dla osób z łupieżem, łuszczycą lub okresową suchością. Woda różana jest bardzo korzystna dla utrzymania zdrowia skóry głowy i może być bez trudu dodana do codziennej pielęgnacji włosów. Utrzymanie nawilżonej i zdrowej skóry głowy ma kluczowe znaczenie dla utrzymania bujnych i lśniących włosów na dłuższą metę. Dzieje się tak, ponieważ jeśli chodzi o przedwczesne starzenie się, skóra głowy jest tak samo podatna, jak reszta naszej skóry (jeśli nie bardziej). Starzenie się skóry głowy objawia się zmniejszającą się zdolnością do utrzymywania zdrowych mieszków włosowych. Kiedy mieszek nie jest już żywy, nie może już rosnąć, co może prowadzić do wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Mieszki włosowe są narażone na działanie wolnych rodników, których przyczyną są przede wszystkim promienie UV, zanieczyszczenia i stres. Co gorsza, wielu z nas dodatkowo uszkadza skórę głowy produktami, które nakładamy na włosy, takimi jak spraye, pianki i suche szampony. Woda różana w sprayu do skóry i skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie bariery skórnej i zapobieganie utracie wody. Róża działa jak łagodny środek ściągający, który pomaga zmniejszyć przetłuszczanie się włosów i łupież. Można ją nakładać zarówno na włosy, jak i skórę głowy, aby zmniejszyć puszenie się i dodać włosom blasku.
Kto powinien regularnie stosować ten kosmetyk?
Woda różana to uniwersalny kosmetyk, który sprawdzi się dla każdego rodzaju cery i niezależnie od wieku! Jeśli Twoim pytaniem na początku artykuły było woda różana na co ją stosować, to myślę, że po przeczytaniu tego artykułu chętnie po nią sięgniesz i już wiesz, do czego ją stosować!
Wspomóż swoją pielęgnację skóry twarzy i wykorzystaj do tego suplementację, sprawdź >> pierzga pszczela
Karola
Bardzo pomocny artykuł.